Strona Główna   Artykuły   Download   Forum   Linki
Nawigacja
Portal
  Strona Główna
  Artykuły
  Download
  Forum
  Linki
  Kontakt
  Galeria
  Szukaj
  Statut TPZB
  Radio

Uytkownikw Online
Goci Online: 1
Brak Uytkownikw Online

Zarejestrowanych Uytkownikw: 253
Najnowszy Uytkownik: ~dengdeng
Najaktywniejsi
Na miejscu 1 jest:
~Mirek S
Brak Avatara height=

Punktacja:
Oglne: 431
Bonusy: 0
Kary: 0

2) ~ProMike (275 pkt.)
3) ~Robert_Robcio (253 pkt.)
4) ~Piotrek (213 pkt.)
5) ~Pretorian (155 pkt.)
6) ~Pejo (117 pkt.)

Ostatnio dodane zdjcie
Bakaarzewo z lotu ptaka 2015
Bakaarzewo z lotu p...
Albumas: Bakaarzewo Kolorowe

Ostatnie Artykuy
Wielkie Sprztanie ...
Bunkry
Wyniki sprawdzianu s...
wersw kilka
Bakaarzewo
Reklama

Radio 5

Bakałarzewo

Coomandia

Bakałarzewo

Bakałarzewo1

Bakałarzewo2

Bakałarzewo3

Filmiki TPZB

Wpływają datki na budowę pomnika ks. Jałbrzykowskiego
Wpływają kolejne datki od ludzi dobrej woli na budowę ławeczki-pomnika ks. Romualda Jałbrzykowskiego w Bakałarzewie.
Pani Miłowicka Anna i Sylwia z Augustowa wpłaciły 100 zł
Pan Szczęsny Mirosław z Augustowa 100 zł
Pan Tadeusz Wierzbicki z Augustowa 200 zł
Pani Teresa Alicja Sienkowska Szczudło z Augustowa 100 zł
Pan Trzasko Józef z Konarzyc Małych 200 zł
Niezależni Eksperci ds. Rozwoju Osobistego i Organizacyjnego Ryszard P F. Kawy 100 zł

Następnych darczyńców przedstawimy w następnych newsach.

Wszystkim sponsorom bardzo dziękujemy.
Inscenizacja walk w okolicy Bakałarzewa z 1914 roku-Reportaż
Treningi z piłki nożnej
We wtorki oraz piątki są przeprowadzone treningi z piłki nożnej. W tych dniach spotykamy się od godz. 15.00 do 16.30. Dla spełniających się mamy przygotowany szereg niespodzianek smiley

Dodatkowo w czwartki są przeprowadzane treningi z piłki nożnej dla najmłodszych uczniów Szkoły Podstawowej w godzinach 14.00 - 15.00.
Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów.

n-l w-f Mirosław Surmacz
Wpływają datki na budowę ławeczki-pomnika ks. Jałbrzykowskiego
Wpływają datki od ludzi dobrej woli na budowę pomnika ks. Romualda Jałbrzykowskiego w Bakałarzewie.
Pan Górny Stanisław i Dariusz wpłacili 1200 zł
Przedsiębiorstwo Budowlane Budfund Pana Wacława Skrockiego ul. Architektów 8a 81- 528 Gdynia wpłaciło 1200 zł

Następnych darczyńców przedstawimy w kolejnych newsach.

Wszystkim sponsorom bardzo dziękujemy.
Potrzebne białe kamienie do napisu przed kościołem
Obok istniejącego przed kościołem w Bakałarzewie napisu "500 lat" powstaje druga część - napis "Bakałarzewa". W związku z tym potrzebne są białe kamienie. Jeśli zależy Państwu na upiększeniu naszej ziemi prosimy o dostarczanie takich kamieni. Każdy może włożyć swój wkład w rozwój swej okolicy. Pierwsza litera już jest. Z góry serdecznie dziękujemy.
Oglądajcie 1 z 10.
Dziś, chyba o godz. 18.50, w Telewizji Polskiej, w programie 1 z 10. wystąpi członek Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Bakałarzewskiej - Adam Marcówka! Zapraszamy do oglądania!
Widowisko historyczne o I wojnie światowej
8 października 2016 roku (sobota) o godz. 15.00 rozpocznie się inscenizacja walk z 1914 roku - "Wielka Wojna. Suwalszczyzna. Jesień 1914". Przybyli rekonstruktorzy oraz miejscowi uczestnicy widowiska zaprezentują starcia nad granica, jakie miały miejsce w tych stronach w czasie I wojny światowej. Drugi epizod tychże walk odbędzie się dzień póniej w Dowspudzie (godz. 14.00, 9 października 2016 r.).

W trakcie widowiska zostaną przedstawione epizody związane z niezwykle ciężkimi i krwawymi, walkami oddziałów armii rosyjskiej i niemieckiej, które miały miejsce w końcu września, październiku i początku listopada na Suwalszczyźnie i przeszły do historii pod mianem Walk w augustowskich lasach; albo Operacji augustowskiej 1914 roku;. Wydarzenia te są stosunkowo mało znane i pomijane w większości publikacji poświęconych Wielkiej Wojnie. W trwających ponad miesiąc walkach oddziałów rosyjskiej 10 Armii (głównie III Korpusu Syberyjskiego, XXII Korpusu Armijnego; złożonego z pułków finlandzkich i II Korpusu Kaukaskiego) oraz niemieckiej 8 Armii obie strony poniosły ogromne straty. Poległo w nich lub zostało rannych około 20 tys. Rosjan i od 15 do 20 tys. Niemców. Świadectwem walk są dziś pozostałości umocnień oraz liczne wojenne mogiły i cmentarze.

Scenariusz i organizację widowiska koordynują członkowie GRH Garnizon Suwałki; przy Muzeum Okręgowym w Suwałkach, którzy w 2015 roku przygotowali m.in. widowisko Obława Augustowska. Lipiec 1945r1;, w maju bieżącego roku wyróżnione nagrodą główną w organizowanym przez Muzeum Historii Polski Plebiscycie Wydarzenie Historyczne Roku 2015.

Ponadto w rekonstrukcji zapowiedzieli udział rekonstruktorzy z Polski, Litwy, Rosji i Białorusi (m.in.: Klubas Grenadierius z Litwy, GRH Epoka; z Białorusi, Nieformalne Towarzystwo Historyczne Ostrfront 1914;1918, SRH Marienburg;, GRH 14 Pułku Strzelców Syberyjskich, KGRH Kresy;, Przasnyskie Stowarzyszenie Historii Ożywionej).

Widowisko zostało przygotowane w ramach projektu: Wspólnie opowiedziana historia; aktywizacja mieszkańców gmin Bakałarzewo i Raczki wokół dziedzictwa historycznego wydarzeń I wojny światowej, dofinansowanego ze środków PROGRAMU FUNDUSZ INICJATYW OBYWATELSKICH FIO 2016 i realizowanego przez Augustowsko-Suwalskie Towarzystwo Naukowe we współpracy z Muzeum Okręgowym w Suwałkach, Gminną Bibliotekę Publiczną w Bakałarzewie i GOK Raczki.
Zbieramy stroje do rekonstrukcji projektu W.O.H
Do naszych rekonstrukcji W Bakałarzewie i Raczkach coraz bliżej, dlatego przypominamy naszą prośbę i liczymy że włączycie się w przygotowania.
Szukamy cywilnych strojów z epoki (męskie burki, palta, czapki, spodnie, kobiece - husty, spódnice) i rekwizytów, które pomogą wypełnić scenografię targu w Bakałarzewie i gospodarstw wiejskich w Dowspudzie (kosze, skrzynie, naczynia, narzędzia itp)... Potrzebujemy też bardzo wozu drabiniastego lub was�ga...
Może ktoś mógłby też udostępnić inwentarz żywy (kury, gęsi, krowy ;-)
Widowisko historyczne w Bakałarzewie odbędzie się 8 października o godz. 15.00 w Bakałarzewie. W trakcie widowiska zostaną przedstawione epizody związane z niezwykle ciężkimi i krwawymi, walkami oddziałów armii rosyjskiej i niemieckiej, które miały miejsce w końcu września, październiku i początku listopada na Suwalszczyźnie i przeszły do historii pod mianem Walk w augustowskich lasach albo Operacji augustowskiej 1914 roku. Wydarzenia te są stosunkowo mało znane i pomijane w większości publikacji poświęconych Wielkiej Wojnie. W trwających ponad miesiąc walkach oddziałów rosyjskiej 10 Armii (głównie III Korpusu Syberyjskiego, XXII Korpusu Armijnego; złożonego z pułków finlandzkich i II Korpusu Kaukaskiego) oraz niemieckiej 8 Armii obie strony poniosły ogromne straty. Poległo w nich lub zostało rannych około 20 tys. Rosjan i od 15 do 20 tys. Niemców. Świadectwem walk są dziś pozostałości umocnień oraz liczne wojenne mogiły i cmentarze.

Scenariusz i organizację widowiska koordynują członkowie GRH Garnizon Suwałki przy Muzeum Okręgowym w Suwałkach, którzy w 2015 roku przygotowali m.in. widowisko Obława Augustowska. Lipiec 1945, w maju bieżącego roku wyróżnione nagrodą główną w organizowanym przez Muzeum Historii Polski Plebiscycie Wydarzenie Historyczne Roku 2015.
Ponadto w rekonstrukcji zapowiedzieli udział rekonstruktorzy z Polski, Litwy, Rosji i Białorusi (m.in.: Klubas Grenadierius z Litwy, GRH Epoka z Białorusi, Nieformalne Towarzystwo Historyczne Ostrfront 1914,1918 SRH Marienburg, GRH 14 Pułku Strzelców Syberyjskich, KGRH Kresy, Przasnyskie Stowarzyszenie Historii Ożywionej).

Widowisko zostało przygotowane w ramach projektu: Wspólnie opowiedziana historia, aktywizacja mieszkańców gmin Raczki i Bakałarzewo wokół dziedzictwa historycznego i wydarzeń I wojny światowej, dofinansowanego ze środków PROGRAMU FUNDUSZ INICJATYW OBYWATELSKICH FIO 2016 i realizowanego przez Augustowsko-Suwalskie Towarzystwo Naukowe we współpracy z Muzeum Okręgowym w Suwałkach, Gminnym Ośrodkiem Kultury w Raczkach i Gminną Bibliotekę Publiczną w Bakałarzewie Widowisko objęte jest patronatem Starosty Powiatu Suwalskiego.

Serdecznie zapraszamy!
Kontakt w sprawie rekonstrukcji tel 507 240 006
Zjazd Oddziału Gminnego Związku OSP RP
W dniu 21 września 2016 roku w sali ślubów Urzędu Gminy Bakałarzewo odbył się Zjazd Oddziału Gminnego Związku OSP RP. W zebraniu uczestniczył wójt gminy Bakałarzewo. Podczas posiedzenia posumowano pracę oddziału gminnego w minionym okresie sprawozdawczym (2011-2015) oraz omówiono plany na najbliższe lata. Po przeprowadzeniu wyborów wyłoniono nowy zarząd w składzie:
1. prezes - Stefan Biłda
2. wiceprezes - Ireneusz Walendzewicz
3. komendant gminny - Maciej Kozłowski
4. sekretarz - Tomasz Przyborowski
5. skarbnik - Bogusław Konopko
6. członek prezydium - Ryszard Górny
7. członek zarządu - Jerzy Grajewski-Gągła
Oraz Komisją Rewizyjną:
1. przewodniczący - Jan Kozłowski
2. sekretarz - Jerzy Dąbrowski
3. członek - Józef Jankowski
Delegatami na zjazd oddziału powiatowego zostali:
1. Stefan Biłda
2. Maciej Kozłowski
3. Tomasz Naruszewicz
4. Bogusław Konopko.
Zebranie przebiegało w bardzo miłej i owocnej atmosferze.
Wspólnie opowiedziana historia - spotkanie
W najbliższy czwartek (15 września) odbędzie się spotkanie organizacyjne grup projektowych w sprawie rekonstrukcji, która zbliża się dużymi krokami (8-9 października). Meeting osób, które chcą wziąć udział w tym wydarzeniu (aktorzy, scenografowie, rekwizytorzy, organizatorzy) odbędzie się w Bakałarzewie o godz. 17.30 w Gminnej Bibliotece Publicznej
Orlik Bakałarzewo - rusza Liga LZS w piłce nożnej 2016
R E G U L A M I N
IV POWIATOWEJ LIGI LZS W PIŁCE NOŻNEJ MĘŻCZYZN
O PUCHAR STAROSTY SUWALSKIEGO
Cel:
- popularyzacja piłki nożnej w środowisku wiejskim .
- wyłonienie mistrza powiatu ,
- zapewnienie czynnego wypoczynku i wspłzawodnictwa sportowego,
Organizatorzy :
- Starostwo Powiatowe w Suwałkach
- Powiatowe Zrzeszenie LZS w Suwałkach
- Urząd Gminy w Bakałarzewie
Termin i miejsce:
Planowane rozpoczęcie ligi 4.09.2016r. ( w zależności od ilości zgłoszonych drużyn)
Mecze odbywać się będą w niedziele od godz. 13.30 wg terminarza.
Bakałarzewo boisko ORLIK
Warunki uczestnictwa :
- Udział w lidze mogą brać zespoły LZS z terenu powiatu suwalskiego.
- Ilość drużyn biorących udział w lidze jest ograniczona.
W drużynie podczas meczu winno być co najmniej 50% mieszkańców powiatu suwalskiego ziemskiego
- Drużyna składa się max. z 20 zawodników ur. 1998 i starszych w tym dopuszcza się udział zawodników
młodszych ukończone 16 lat posiadających pisemną zgodę rodziców (druk oświadczenia w załączeniu).
Zawodnicy muszą być zgłoszeni na oficjalnej liście dostarczonej do Powiatowego Zrzeszenia LZS
w Suwałkach do dnia 04.09.2016r. i podpisanej przez opiekuna drużyny (druk listy w załączeniu).
- Podczas meczu drużyna składa się max. z 10 osób z listy oficjalnej (5 zawodników w polu + bramkarz
i 4 rezerwowych) .
- Zawodnicy nie mogą zmieniać barw drużyny w czasie trwania rozgrywek ligi.
- W rozgrywkach mogą brać udział zawodnicy amatorzy tzn. nie grający aktualnie w klubach zrzeszonych.
- Drużyna musi posiadać kierownika (kapitana) drużyny ,który jest reprezentantem w sprawach
organizacyjnych .

- Każdy zawodnik występujący w lidze musi posiadać aktualne badania lekarskie oraz ma obowiązek
ubezpieczyć się od NW we własnym zakresie ( w przypadku braku aktualnych badań lekarskich
lub ubezpieczenia od NW zawodnik bierze udział w lidze na własna odpowiedzialność i wypełnia stosowne
oświadczenie(obowiązkowo przed I meczem w obecności organizatora), oświadczenie zawodnika
niepełnoletniego wypełnia jego rodzic lub prawny opiekun.
- Przedstawiciel danej drużyny (opiekun lub kapitan drużyny) zobowiązany jest przed meczem czytelnie
wypełnić protokół.
- Każdy wpisany do protokołu zawodnik ma obowiązek posiadać dokument stwierdzający tożsamość
i okazywać go na żądanie arbitrów spotkania lub organizatora rozgrywek ( brak dokumentu wyklucza
z gry w meczu).
- Kapitanom drużyn przysługuje prawo do sprawdzenia tożsamości zawodników .Kapitan zgłasza
sędziemu którego lub których zawodników chce sprawdzić tożsamość. Sprawdzenia tożsamości sędzia
może dokonać przed meczem, w czasie przerwy między częściami gry lub po zawodach ale zgłoszenie
sprawdzenia musi nastąpić do końca meczu ,zawsze jednak w obecności kapitanów obu drużyn.
Konieczność sprawdzenia tożsamości zawodników po zakończeniu meczu zobowiązuje kapitanów drużyn do
zatrzymania wszystkich lub wybranych zawodników , którzy uczestniczyli w grze do pełnej dyspozycji sędziego
we wskazanym przez niego miejscu.
- Protesty może złożyć tylko kapitan drużyny bezpośrednio po zakończonym meczu w obecności organizatora,
sędziego oraz kapitana przeciwnej drużyny. Protesty złożone w innym terminie nie będą rozpatrywane.
Regulamin rozgrywek:
- Czas gry w jednym meczu 2 x 12 min ( z 2 minutową przerwą).
- Mecze będą rozgrywane według ustalonego terminarza (nie ma możliwości przekładania meczu).
- Mecze będą rozgrywane systemem każdy z każdym; , drużyna rozgrywa jeden mecz w danym dniu.
- W czasie spotkania obowiązują zmiany hokejowe; we właściwej strefie zmian.
- Wskazane jest by drużyny posiadały jednolity strój sportowy z numerami na koszulkach.
- Zawodnicy mogą rozgrywać spotkania tylko w trampkach , adidasach lub w korkach typu lanki.
- W trakcie trwania ligi stosuje się następujące przepisy gry:
nie obowiązują przepisy spalonego,
grę wznawia bramkarz wprowadzając ją do gry ręką lub nogą w dowolną strefę boiska poza swoje pole karne,
wznawianie gry po opuszczeniu piłki pola gry wykonywany jest nogą /aut/,
rzut karny wykonuje się z odległości 9 m,
nie ma wślizgów
pozostałe przepisy gry zgodnie z przepisami PZPN
- W turnieju stosuje się następujące kary:
kary dyscyplinarne : czasowe wykluczenie zawodnika z gry na 2 minuty
w przypadku straty bramki przez zespół grający w osłabieniu na skutek kary dyscyplinarnej ,
kara ulega anulowaniu (można wprowadzić do gry ukaranego zawodnika)
Za nie sportowe zachowanie podczas ligi zawodnik może być zdyskwalifikowany od jednego
meczu do końca rozgrywek .
Punktacja :
- Zwycięstwo - 3 pkt.
- Remis - 1 pkt
- Porażka - 0 pkt
- Walkower - 3 pkt 0:3 w bramkach
O zajętych miejscach decydują kolejno:
większa liczba zdobytych punktów w całości rozgrywek
w przypadku równej ilości punktów przez :
dwa zespoły; bezpośrednie spotkanie
trzy zespoły; mała tabela (wyniki spotkań bezpośrednich)
większa różnica bramek z całości
większa ilość zdobytych bramek
mniejsza ilość straconych bramek
Drużyna , która w trakcie rozgrywek nie rozegra dwóch kolejnych lub ogółem trzech spotkań zostanie wycofana
z rozgrywek. W przypadku rozegrania nie więcej niż 50% spotkań anuluje się wyniki dotychczasowych
spotkań przypadku rozegrania więcej niż 50 % spotkań zalicza się do punktacji wyniki uzyskane na hali
natomiast w pozostałych nierozegranych meczach przyznaje się walkower dla przeciwnika.
Mecz należy zweryfikować jako walkower
- na korzyść drużyny , która z własnej winy nie stawi się na mecz lub spóźni się więcej niż 10 min.
- drużyna która dopuściła do gry zawodnika nieuprawnionego ( za mecz w którym to stwierdzono).
Nagrody:
Wszystkie zespoły otrzymają pamiątkowe dyplomy , trzy najlepsze drużyny ligi otrzymają puchary .
Sprawy różne:
- Organizator nie ponosi odpowiedzialności za rzeczy zaginione , skradzione lub zniszczone przez uczestników.
- W sprawach nie ujętych w regulaminie decyduje organizator po zasięgnięciu opinii sędziego głównego,
prawo interpretacji regulaminu przysługuje wyłącznie dla organizatora.
- Drużyny biorące udział w lidze winne opłacić składkę członkowską w wysokości 100 zł od drużyny
- Podczas imprezy obowiązuje całkowity zakaz palenia i spożywania alkoholu na terenie obiektu.
- Za organizację ligi jest odpowiedzialna Ewa Pietraszewska 0608 850 902.
Strona 2 z 139 < 1 2 3 4 5 > >>
Logowanie
Nazwa Uytkownika

Haso

Zapamitaj mnieRejestracja
Zapomniane haso?
Shoutbox
Tylko zalogowani mog dodawa posty w shoutboksie.

~Pretorian
DATA: 10/21/2015
smiley

~Pejo
DATA: 01/30/2015
To z bratem mozemy zagra jek nas wezm. drogo nie wezm

~torlof
DATA: 01/26/2015
jakby Bracia Figo Fagot byli.. smiley

~Pejo
DATA: 01/10/2015
wiecie czy jaki dobry zesp bdzie gra w zim w Miami? chce sie wybrac ze znajomymi

~plaza89
DATA: 12/16/2014
czy mieszkany nie powinni o tym wiedziec

~plaza89
DATA: 12/16/2014
zostay podwyzszone pensje dla radnych i sotysw!!!

~Piotrek
DATA: 11/09/2014
Na jednego. Bakaarzewo zostao podzielone na cztery jednomandatowe okrgi.

~ProMike
DATA: 11/09/2014
Tylko na jednego kandydata mona gosowa, poniewa Bakaarzewo zostao podzielone na 4 okrgi wyborcze.

~Pejo
DATA: 11/08/2014
A w Bakalarzewie mog gosowa na jednego czy na czterech radnych? bo rnie na miecie mwi wie kto?

@Tomek
DATA: 11/08/2014
Ha ha nie prbuj wrabia w to Osb Protestujcych, tani chwytsmiley