Strona Główna   Artykuły   Download   Forum   Linki
Nawigacja
Portal
  Strona Główna
  Artykuły
  Download
  Forum
  Linki
  Kontakt
  Galeria
  Szukaj
  Statut TPZB
  Radio

Uytkownikw Online
Goci Online: 1
Brak Uytkownikw Online

Zarejestrowanych Uytkownikw: 253
Najnowszy Uytkownik: ~dengdeng
Najaktywniejsi
Na miejscu 1 jest:
~Mirek S
Brak Avatara height=

Punktacja:
Oglne: 451
Bonusy: 0
Kary: 0

2) ~ProMike (275 pkt.)
3) ~Robert_Robcio (253 pkt.)
4) ~Piotrek (213 pkt.)
5) ~Pretorian (155 pkt.)
6) ~Pejo (117 pkt.)

Ostatnio dodane zdjcie
Bakaarzewo z lotu ptaka 2015
Bakaarzewo z lotu p...
Albumas: Bakaarzewo Kolorowe

Ostatnie Artykuy
Wielkie Sprztanie ...
Bunkry
Wyniki sprawdzianu s...
wersw kilka
Bakaarzewo
Reklama

Radio 5

Bakałarzewo

Coomandia

Bakałarzewo

Bakałarzewo1

Bakałarzewo2

Bakałarzewo3

Filmiki TPZB

Sprzęt nagłośnieniowy do szkoły
Wczoraj 27 listopada 2008 r. odbyła się próba sprzętu nagłośnieniowego, który zakupiliśmy do Zespołu Szkół w Bakałarzewie w ramach projektu z fundacji ,,Nida". Są to dwa zestawy głośnikowe (tzw. kolumny) o mocy 400 watt każda, wzmacniacz o mocy 400. watt oraz przewody i różnego rodzaju kable. TPZB z środków uzyskanych z fundacji ,,Nida" przekazała na ten cel 1800 zł Kolejne 200 zł dołożyła szkoła. Wybraliśmy sprzęt używany, gdyż jest znacznie większych parametrów i sprawdzony. Wystarczy ustawić na pół mocy, a na sali gimnastycznej aż dudni he he, ha ha . Można na nim robić też imprezy plenerowe.
Wieniec patriotyczny pod pomnikiem
26 XI 2008 r. wsplnie z klas 5b Szkoy Podstawowej w Bakaarzewie (Zesp Szk w Bakaarzewie) zoylimy wieniec pod Pomnikiem Obrocw Bakaarzewa z 1939 r. Stare kwiaty zostay usunite, a teren uporzdkowany przed zbliajc si zim. Wczeniej z grup uczniw wyrwalimy chwasty rosnce midzy kamieniami. Wieniec udekorowany piknymi biao-czerwonymi kwiatami wykona personel Gminnej Biblioteki Publicznj w Bakaarzewie, pod koordynacj P. Teresy Budziskiej, ktra te zadbaa o porzdek wok pominka. Dzikujemy za to bardzo. Fajnie, e o to miejsce dbaj rne miejscowe instytucje (UG, GBP, ZSwB i TPZsmiley.
TPZB i Zespół Szkoł w Bakałarzewie
Realizujemy projekt z języka angielskiego wspólnie z Zespołem Szkół w Bakałarzewie. W październiku odbył się wraz z uczniami SP konkurs na najlepszą potrawę z ziemniaków (uwzględniając kulturę Wysp). Każda klasa przygotowała wyśmienite specjały. Miałem przyjemność być w komisji i ledwo dotarłem do ostatniej klasy, tyloma smakowitościami mnie nakarmionosmiley. Były rónego rodzaju babki ziemniaczane, kartacze, placki, frytki i wiele innych dań trudnych dla mnie do identyfikacji. Miały jednak wspólny mianownik, super smak. Ponadto odbył się turniej hokeja ziemniakiem.

c.d. w uzupełnieniu newsa

zdjęcia z imprezy w galerii, w folderze Zespoł Szkoł w Bakałarzewie
Pożar Bakałarzewa z 1852 r.
W związku z dość dużym zainteresowaniem historią Bakałarzewa udostępniam link do stronki, gdzie można bezpłatnie pobrać w pdf kwartalnik ,,Białostocczyzna" nr 65-66, w którym jest mój artykuł o pożarze Bakałarzewa z 1852 r. Sporo ludzi potrzebuje literatury regionalnej do różnego rodzaju prac zaliczeniowych, a nie mam tylu egzemplarzy żeby pożyczać, więc może się przyda.
ps. Na okładce jest plan miasta Bakałarzewa z 1818 r.

link w czytaj więcej
Spotkanie w księgarnii w Suwałkach
W środę 19. listopada po godz. 15. odbędzie się w suwalskiej księgarni przy kościele św. Aleksandra spotkanie autorskie i ewentualna dyskusja o mej książce ,,Bakałarzewo. Dzieje miasteczka i ziemi". Wspólnie ze mną będzie tam autor książki o tematyce cygańskiej. W związku z organizowanymi przez tę księgarnię spotkaniami z autorami publikacji sprzedawanych w ich placówce i ja otrzymałem zaproszenie (sporo egzemplarzy tam sprzedano). Wszystkich zainteresowanych rozmową, rzeczową wymianą poglądów czy wniesieniem uwag, co do zawartej w niej treści zapraszam serdecznie. Jest okazja do honorowej, jawnej dyskusji.
Obchody Dnia Niepodległości w Suwałkach
11 listopada 2008 r. 5-osobowa delegacja naszego Towarzystwa brała udział w obchodach 90. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Braliśmy udział w Mszy Świętej w kościele obok ratusza, po czym przemaszerowaliśmy wspólnie z harcerzami i innymi uczestnikami pod Dąbek Wolności w parku. Tam złożyliśmy wieniec i zapaliliśmy znicze. Punktem kulminacyjnym był pochód na cmentarz przy ul. Bakałarzewskiej, gdzie wygłoszono krótkie przemówienia. Wracając odwiedziliśmy grób naszego wielkiego proboszcza przedwojennego - ks. Romualda Jałbrzykowskiego.
strażacy będą otrzymywać diety
6 listopada Rada Gminy Bakałarzewo podjęła jednogłośną decyzję o przywróceniu diet dla strażaków, biorących udział w wyjazdach ratowniczo-gaśniczych oraz w szkoleniach. Za godzinę gaszenia pożaru druhowie otrzymają ok. 12 zł. Decyzja RG czeka teraz na uprawomocnienie. Wypłaty środków mają nastąpić w końcu listopada lub w grudniu.
Operacja deptak
Już chyba po raz 10. pracowaliśmy przy deptaku. Rekordowo było nas około 40.!!! Wykonaliśmy sporo roboty, ale dużo jeszcze pozostaóo. Wczoraj mimo złej pogody sześcioosobowa brygada stawiła się za kościół i trochę taczek się przewiozło. Dziękuję w tym miejscu wszystkim ochotnikom, dzięki Wam Bakałarzewo będzie coraz piękniejsze i atrakcyjniejsze. Jestem dumny, .że mogę z Wami pracować! Piękna tradycja z l. 70. wraca. Ps. aż dziwne, że jeszcze nas ,,jawni bewiacy" nie wyzywają, że krzywo czy brzydko żwir sypiemy:-) smiley
Budownictwo jednorodzinne
W tym roku wybudowano sporo domów w Bakałarzewie i okolicy. Cieszy to bardzosmileysmiley Szczególnie widoczne jest to na osiedlu za cmentarzem-jest już tam około 10.budynkówsmiley. Ponadto prace budowlane trwają na ul. Suwalskiej, Kamieńskiej i za blokami. W okolicy powstają domy w Nowej Wsi, Matłaku, Karasiewie itd. Działalność władz sprzed kilku lat przynosi owocesmiley Oby tak dalej.
12. partyzantów
Dziś skontaktowała się ze mną kolejna osoba spokrewniona z jednym z 12. partyzantów powieszonych w Bakałarzewie w 1944 r. Będąc na naszym cmentarzu zobaczyła postawioną przez nas tabliczkę, która chyba ją ucieszyłasmiley Już przynajmniej trzy rodziny zamordowanych odwiedzają ten grób. Możliwe, że pomoże to w dokładniejszym ustaleniu życiorysów tych bohaterów. Osobiście otrzymałem nawet słowa pochwa?ły za podjęcie badań (od Pań z Sejn i Suwałk), a nie tylko wyzwiska na jednej z ,,życzliwych" stron he he
Posprzątany cmentarz
Cmentarz w tym roku jest wyjątkowo ładnie posprzątany. śmieci zostały wywiezione, krzaki wycięte. Wcześniej trudno było dojść do grobu 12. Akowców, a teraz nie ma z tym najmniejszych problemów. Podziękowania za to parafii.
Dodatkowo ładna pogoda (brak deszczu) sprawiła, że tegoroczne święto wypadło imponująco. Szczególnie cieszy duża ilość zniczy przy miejscach pamięci narodowej (teren straceń i grobie 12. AKowców, Pomniku Obrońców Bakałarzewa z 1939 r. i Grobie Pankiewiczów). Wszystkie te miejsca były wcześniej porządkowane przez miejscowych uczniów i nauczycieli za co wyrazy uznania.
Strona 136 z 140 << < 133 134 135 136 137 138 139 > >>
Logowanie
Nazwa Uytkownika

Haso

Zapamitaj mnieRejestracja
Zapomniane haso?
Shoutbox
Tylko zalogowani mog dodawa posty w shoutboksie.

~Pretorian
DATA: 10/21/2015
smiley

~Pejo
DATA: 01/30/2015
To z bratem mozemy zagra jek nas wezm. drogo nie wezm

~torlof
DATA: 01/26/2015
jakby Bracia Figo Fagot byli.. smiley

~Pejo
DATA: 01/10/2015
wiecie czy jaki dobry zesp bdzie gra w zim w Miami? chce sie wybrac ze znajomymi

~plaza89
DATA: 12/16/2014
czy mieszkany nie powinni o tym wiedziec

~plaza89
DATA: 12/16/2014
zostay podwyzszone pensje dla radnych i sotysw!!!

~Piotrek
DATA: 11/09/2014
Na jednego. Bakaarzewo zostao podzielone na cztery jednomandatowe okrgi.

~ProMike
DATA: 11/09/2014
Tylko na jednego kandydata mona gosowa, poniewa Bakaarzewo zostao podzielone na 4 okrgi wyborcze.

~Pejo
DATA: 11/08/2014
A w Bakalarzewie mog gosowa na jednego czy na czterech radnych? bo rnie na miecie mwi wie kto?

@Tomek
DATA: 11/08/2014
Ha ha nie prbuj wrabia w to Osb Protestujcych, tani chwytsmiley