Strona Główna   Artykuły   Download   Forum   Linki
Nawigacja
Portal
  Strona Główna
  Artykuły
  Download
  Forum
  Linki
  Kontakt
  Galeria
  Szukaj
  Statut TPZB
  Radio

Uytkownikw Online
Goci Online: 1
Brak Uytkownikw Online

Zarejestrowanych Uytkownikw: 253
Najnowszy Uytkownik: ~dengdeng
Najaktywniejsi
Na miejscu 1 jest:
~Mirek S
Brak Avatara height=

Punktacja:
Oglne: 451
Bonusy: 0
Kary: 0

2) ~ProMike (275 pkt.)
3) ~Robert_Robcio (253 pkt.)
4) ~Piotrek (213 pkt.)
5) ~Pretorian (155 pkt.)
6) ~Pejo (117 pkt.)

Ostatnio dodane zdjcie
Bakaarzewo z lotu ptaka 2015
Bakaarzewo z lotu p...
Albumas: Bakaarzewo Kolorowe

Ostatnie Artykuy
Wielkie Sprztanie ...
Bunkry
Wyniki sprawdzianu s...
wersw kilka
Bakaarzewo
Reklama

Radio 5

Bakałarzewo

Coomandia

Bakałarzewo

Bakałarzewo1

Bakałarzewo2

Bakałarzewo3

Filmiki TPZB

Festyn rozrywkowy ,,Pożegnanie lata"
Urząd Gminy oraz GBP w Bakałarzewie zapraszają wszystkie zainteresowane osoby na festyn rozrywkowy ,,Pożegnanie lata", który odbędzie się dnia 30 sierpnia 2008 r. w godz. 15.00-2.00 za budynkiem dawnego GOKu. Imprezę obsługuje firma ,,Muza" - Widowiska Estradowe z Białegostoku.
Plan imprezy:
-od godz. 15.00 atrakcje dla najmłodszych (i nie tylko) - zjeżdżalnie, zamek, samochodziki.
-zapasy sumo
-pokaz iluzji
-występ zespołu Muszkieterowie znad Białki
-występ zespołu D'accard
-zabawa pod gwiazdami z zespołem Duet na Maxa

Ważne: parking przed GOKiem bedzie zamknięty.

Sponsorem imprezy jest firma Gamesa Energia Polska z Warszawy ul Krucza 16/22 - zajmujśca się budową wiatraków elektrycznych.
Rozpoczęcie prac przy deptaku nad jez. Sumowo
25 sierpnia od godz. 17.00 5-osobowa grupa działaczy zaingurowała fizyczne prace przy deptaku nad jez. Sumowo (ścieżka jaćwieska). Dzięki aprobacie dla pomysłu ze strony Wójta gminy, wytyczeniu gruntu przez geodetę w lipcu, akceptacji dla pomysłu ze strony członków TPZB oraz ,,przejściu" naszego wniosku w fundacji ,,Nida" możliwym było rozpoczęcie robót. W poniedziałek skosiliśmy trawę oraz poobcinaliśmy suche i przeszkadzające gałęzie. Kolejne prace wkrótce. Chętnych do pracy społecznej, tzw. dawnych czynów, zapraszamy!!! Wiecznym narzekaczom i zawistnikom dziękujemy!
Wyświetlenie prezentacji o OSP Bakałarzewo
29 sierpnia (piątek) o godz. 20.00 w budynku dawnego GOKu zostanie wyświetlona prezentacja zawierająca ponad 220 zdjęćoraz 6 filmików dotyczących przeszłości naszej OSP. Całość oprawiona została podkładem muzycznym. Na tę pierwsząą tego typu imprezę w Bakałarzewie zapraszamy wszystkich strażaków oraz pozostałe zainteresowane osoby nie tylko z Bakałarzewa. Będzie to namiastka kinasmiley Po projekcji odbędzie się poczęstunek (dla druhów i ich rodzin). Serdecznie zapraszam wszyskich chętnych.
Grant z fundacji ,,Nida"
Sukces! Otrzymali?my dofinansowanie z nidzickiej fundacji ,,Nida" na cele edukacyjne oraz część materiałów do wykonania deptaku na jez. Sumowo. Duże w tym miejscu słowa uznania Marcie Traczkowskiej, która włożyła wiele starańdo tego projektu. Przyznano nam 10000 zł. Zakupimy za to materiały szkolne, sprzęt muzyczny niezbędny do prowadzenia dyskotek szkolnych, wydamy pocztówkę, zorganizujemy imprezę językową w karnawale oraz pozyskamy materiały potrzebne do deptaku przy tzw. szyjce (słupy z lampami słonecznymi, tabliczki polsko-angielskie).
Jubileusz 30-lecia zespołu ,,Zajączkowiaki"
16 sierpnia w budynku Gminnej Bibioteki Publicznej w Bakałarzewie zebrało się wielu przedstawicieli kultury z regionu, aby świętować 30-lecie istnienia zespołu ludowego z Zajączkowa.
Pamiątki
WitamsmileyHe He kafelki były fajne smileya były zajefajne gdyby były na rynku.Ciesze się z naszego straganu i pieniędzy które zostaną przeznaczone na pomnik Bakałarza.Uzbieraliśmy od 500zł do 700zł. Było tak dużo ludzi że nie nadążaliśmy zapisywać.Sam sprzedałem 4 łuki smiley chcecie to mam jeszcze cztery.He he i mi wpadło do kiszeni pięćdych.Na następnej imprezie zrobimy zawody łucznicze także gorąco zapraszam smiley
Zebranie Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Bakałarzewskiej
W dniu 23 lipca 2008 roku w budynku Gminnej Biblioteki Publicznej w Bakałarzewie odbyło się zebranie Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Bakałarzewskiej. Na spotkaniu obecnych było 16 osób, w tym dwóch kandydatów ubiegających sięo przyjęcie do Towarzystwa.
Zebranie rozpoczął przemówieniem prezes Towarzystwa, Tomasz Naruszewicz, który wspólnie z Martą Traczkowską przedstawił dotychczasową wspópracę TPZB z Polska-Amerykańską Fundacją Wolności i Nidzicką Fundacją Rozwoju ,, Nida".
Koszenie trawy przy Pomniku
Już kilkukrotnie była koszona trawa wokół Pomnika Obrońców Bakałarzewa z 1939 r. Robili to głównie pracownicy UG, z polecenia najprawdopodobniej wójta gminy. Trzeba w tym miejscu złożyć słowa podziękowania, szczególnie, że była to samoczynna inicjatywa.
Ustawianie kolejnych tabliczek informacyjnych
Przy miejscu straceń 12. partyzantów AK, grobie tychże bohaterów, na skrzyżowaniu ulicy Suwalskiej i uliczki prowadzącej na stadion i cmentarz żydowski oraz na skrzyżowaniu trasy do Olecka z drogą w kierunku Nowej Wsi ustawione zostały dwujęzyczne tabliczki informacyjne. Większe z nich zawierają treści historyczne, mniejsze są drogowskazami kierującymi do interesujących miejsc w Bakałarzewie (ścieźka patriotyczna i źydowska). W pracach tych brali udział członkowie TPZB - Arkadiusz Leonowicz, Marcin Pietrzeniuk, Tomasz Naruszewicz oraz sympatyk Bakałarzewa - Maciej Przemielewski.smiley
Gniecenie puszek aluminiowych
W lipcu tegoż roku były gniecione puszki aluminiowe przeznaczone na budowę Pomnika Bakałarza. Pochodziły one od mieszkańców Bakałarzewa i okolic, głównie uczniów szkół bakałarzewskich. Uporządkowany też został kubeł spod Lewiatana, w którym jednak znalazło sie wiele innych śmieci. Trzeba było je oddzielić. W pracach tych znów dzielnie wykazali się dwaj bakałarzewianie: Robert Drobiszewski i Rafał Skrocki.
Utworzenie Klubu Doliny Rospudy
I udało się! W piątek 4 VII 2008 r. nasze Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Bakałarzewskiej przekazało komputer, biurko, książki historyczne, foldery i tablicę informacyjną dla świetlicy przy OSP w Starym Skazdubie. Na uroczystość przybył koordynator tegoż projektu ze stowarzyszenia ,,Integracja" z Suwałk-Jarosław Schabieński.
Strona 138 z 140 << < 135 136 137 138 139 140 >
Logowanie
Nazwa Uytkownika

Haso

Zapamitaj mnieRejestracja
Zapomniane haso?
Shoutbox
Tylko zalogowani mog dodawa posty w shoutboksie.

~Pretorian
DATA: 10/21/2015
smiley

~Pejo
DATA: 01/30/2015
To z bratem mozemy zagra jek nas wezm. drogo nie wezm

~torlof
DATA: 01/26/2015
jakby Bracia Figo Fagot byli.. smiley

~Pejo
DATA: 01/10/2015
wiecie czy jaki dobry zesp bdzie gra w zim w Miami? chce sie wybrac ze znajomymi

~plaza89
DATA: 12/16/2014
czy mieszkany nie powinni o tym wiedziec

~plaza89
DATA: 12/16/2014
zostay podwyzszone pensje dla radnych i sotysw!!!

~Piotrek
DATA: 11/09/2014
Na jednego. Bakaarzewo zostao podzielone na cztery jednomandatowe okrgi.

~ProMike
DATA: 11/09/2014
Tylko na jednego kandydata mona gosowa, poniewa Bakaarzewo zostao podzielone na 4 okrgi wyborcze.

~Pejo
DATA: 11/08/2014
A w Bakalarzewie mog gosowa na jednego czy na czterech radnych? bo rnie na miecie mwi wie kto?

@Tomek
DATA: 11/08/2014
Ha ha nie prbuj wrabia w to Osb Protestujcych, tani chwytsmiley