Strona Główna   Artykuły   Download   Forum   Linki
Nawigacja
Portal
  Strona Główna
  Artykuły
  Download
  Forum
  Linki
  Kontakt
  Galeria
  Szukaj
  Statut TPZB
  Radio

Uytkownikw Online
Goci Online: 1
Brak Uytkownikw Online

Zarejestrowanych Uytkownikw: 253
Najnowszy Uytkownik: ~dengdeng
Najaktywniejsi
Na miejscu 1 jest:
~Mirek S
Brak Avatara height=

Punktacja:
Oglne: 451
Bonusy: 0
Kary: 0

2) ~ProMike (275 pkt.)
3) ~Robert_Robcio (253 pkt.)
4) ~Piotrek (213 pkt.)
5) ~Pretorian (155 pkt.)
6) ~Pejo (117 pkt.)

Ostatnio dodane zdjcie
Bakaarzewo z lotu ptaka 2015
Bakaarzewo z lotu p...
Albumas: Bakaarzewo Kolorowe

Ostatnie Artykuy
Wielkie Sprztanie ...
Bunkry
Wyniki sprawdzianu s...
wersw kilka
Bakaarzewo
Reklama

Radio 5

Bakałarzewo

Coomandia

Bakałarzewo

Bakałarzewo1

Bakałarzewo2

Bakałarzewo3

Filmiki TPZB

Budowa pomnika ks. Romualda Jałbrzykowskiego
Członkowie Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Bakałarzewskiej podjęli uchwałę w której zapisaliśmy, że wesprzemy inicjatywę pana Stanisława Górnego budowy pomnika ks. Romualda Jałbrzykowskiego w Bakałarzewie. Obecnie na konto naszego stowarzyszenia wpływają dobrowolne składki na budowę pomnika od wielu ludzi z całej Polski. W najbliższym czasie poinformuje o konkretnych sumach jakie wpływają na konto.
Mirosław Surmacz
Zebranie sprawozdawczo-wyborcze OSP Bakałarzewo
W dniu 22 stycznia 2016 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Bakałarzewie odbędzie się zebranie sprawozdawczo-wyborcze Ochotniczej Straży Pożarnej w Bakałarzewie. Początek obrad o godzinie 18.00. Prosimy o przybycie wszystkich druhów z Bakałarzewa oraz potencjalnych członków. Po zebraniu zostanie wyświetlony film o zawodach powiatowych OSP z dnia 12 lipca 2014 roku oraz z uroczystości nadania sztandaru dla OSP Bakałarzewo z dnia 13 lipca 2014 roku.
Idea upamiętnienia ks. Romualda Jałbrzykowskiego
Stanisław Górny, obecny mieszkaniec Augustowa, a dawniej mieszkaniec Starego Skazduba zwrócił się listownie do Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Bakałarzewskiej o upamiętnienie księdza Romualda Jałbrzykowskiego, przedwojennego proboszcza parafii w Bakałarzewie.
W nadesłanym liście pisze: "Wywodzę się z ziemi bakałarzewskiej. Urodziłem się w 1931 r. we wsi Skazdub Stary. W poprzednim budynku kościoła przyjąłem sakrament chrztu, a w nowym sakramenty I Komunii świętej, Bierzmowania i sakrament Małżeński. Jako dziecko poznałem osobiście ówczesnego ks.Proboszcza Romualda Jałbrzykowskiego, budowniczego tejże świątyni. Z przekazu moich rodziców dowiedziałem się, że za wielką wiarę w Boga, ogromny patriotyzm oraz bezgraniczne poświęcenie się ludziom ksiądz Jałbrzykowski, był prześladowany, więziony i bestialsko zamordowany przez hitlerowców. Życiem, postawą i męczeńską śmiercią ks. Proboszcz Jałbrzykowski zasłużył na upamiętnienie jego osoby wśród następnych pokoleń.
Biorąc pod uwagę fakty wynikające z załączonego artykułu o księdzu ( czasopismo Ja�wie�) wnoszę o wybudowanie pomnika upamiętniającego tą znamienitą postać. Osobiście deklaruje wpłatę 1000 zł na ten szlachetny cel.
Pozostając w nadziei, iż w przyszłości postać ks. Romualda Jałbrzykowskiego doczeka się wyniesienia na ołtarze, proszę przychylne ustosunkowanie się do podjętej inicjatywy". Do swego pisma dołączył też listy kilkuset mieszkańców popierających tę ideę, w tym wielu skazdubian.
Media o ścieżce Ekologicznej
W lokalnych mediach pojawiają się pierwsze informacje o ścieżce Ekologicznej, która powstała w Bakałarzewie nad Rospudą przy drodze do Nowej Wsi.
Artykuły można przeczytać pod poniższymi linkami:

http://www.suwalki24.pl/article/1,na-spacer-do-bakalarzewa-powstal-ekologiczny-szlak-nad-rospuda-zdjecia

http://radio5.com.pl/powstala-sciezka-ekologiczna/
Budowa nowego domu w Bakałarzewie
Przy ul. Lipowej w Bakałarzewie powstaje nowy, murowany dom. Dzięki temu tzw. osiedle domków jednorodzinnych za blokami staje się coraz bardziej zabudowane. A to nie koniec inwestycji w tej części Bakałarzewa. Wiosną nowa budowę zamierza rozpocząć kolejny prywatny inwestorsmiley
Zebranie TPZB
W środę 23 grudnia 2015 roku, o godz. 18.00 odbędzie się Walne zebranie Członków Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Bakałarzewskiej. Miejsce zebrania: Gminna Biblioteka Publiczna w Bakałarzewie.
Serdecznie zapraszam
Mirosław Surmacz
I miejsce w Turnieju Piłkarskim LZS
Kolejny duży sukces bakałarzewskich piłkarzy. W dniu 11 grudnia 2015 drużyna Szkoły Podstawowej w Bakałarzewie zajęła I miejsce w Turnieju Piłkarskim LZS Szkół Podstawowych Chłopców o Puchar Starosty Suwalskiego. Turniej został rozegrany na hali sportowej w Zespole Szkół w Filipowie. W turnieju brało udział 8 drużyn z powiatu suwalskiego, nie przegraliśmy żadnego meczu. W finale zagraliśmy z drużyną z Kaletnika, w podstawowym czasie spotkania był remis. O zwycięstwie zadecydowały rzuty karne, gdzie świetnie zaprezentował się nasz bramkarz Paweł Skorcki, dodatkowo nasi zawodnicy bezbłędnie wykonywali rzuty karne. Nasi zawodnicy okazali się bardziej odporni na presję przy rzutach karnych, każdy potrafił wziąć na swe barki odpowiedzialność za zwycięstwo w turnieju.
Wszyscy zawodnicy wzięli udział w grze.

Skład drużyny:
Paweł Skrocki - bramkarz
Mateusz Sadłowski rzuty karne
Krzysztof Kruszniewski
Bartosz Cimochowski rzuty karne
Hubert Stanulewicz
Eryk Urbanowicz
Dawid Łukowski
Kacper Cimochowski
Paweł Szostak rzuty karne
Paweł Przyborowski
Dziękuje wszystkim za zwyci�stwo w turnieju.
Mirosław Surmacz
II miejsce w TURNIEJU PIŁKI NOŻNEJ
W dniu 09.12.2015 uczniowie Szkoły Podstawowej w Bakałarzewie zajęli II miejsce w TURNIEJU PIŁKI NOŻNEJ SZKÓŁ PODSTAWOWYCH CHŁOPCÓW O PUCHAR KIEROWNIKA
ŚWIETLICY GMINNEJ W SZYPLISZKACH.
Skład drużyny:
Paweł Skrocki
Mateusz Sadłowski
Krzysztof Kruszniewski
Bartosz Cimochowski

Rozgrywki zostały rozegrane w systemie każdy z każdym, chłopcy rozegrali pięć meczów. Sukces tym bardziej cieszy, ponieważ wszystkie mecze nasi zawodnicy rozegrali bez zmian. Wykazali się dużym zaangażowaniem w grę i wytrzymałością na zmęczenie. Wszystkim zawodnikom bardzo dziękuje za udział w turnieju.
Mirosław Surmacz
"Pingwiny z Bakałarzewa" bardzo dobrze zaprezentowały się w Piszu
13 grudnia 2015 roku na plaży miejskiej w Piszu członkowie Klubu Morsów "Pingwiny z Bakałarzewa" bili ogólnopolski rekord Guinessa w kąpieli morsów. Bicie rekordu rozpoczęło się od rozgrzewki w rytmie zumby, a następnie wszyscy weszli do wody aby pobić rekord Guinessa. Każdy z uczestników dostał medal za bicie rekordu. Bezpośrednio po zakończeniu kąpieli morsy przystąpiły do konkurencji sportowych w trójboju plażowym. W konkurencjach rywalizowały obecne tam kluby morsów. Wszystkie konkurencje wygrał klub morsów "Pingwiny z Bakałarzewa" zdobywając tym samym puchar. Zapraszamy wszystkich do kibicowania morsom i czekamy na nowych członków klubu.
Ciekawa rocznica w dziejach Starego Skazduba
5 grudnia 1700 roku w Skazdubie miało miejsce wyjątkowe wydarzenie. Do wsi przybyli komisarze królewscy Jakub Rybiński i Karol Leybnitz i wystawili tu akt, którym wyjęli spod władzy kamedułów wigierskich puszcze i część wsi. Urzędnicy zakazali też zakonnikom wigierskim dalszego niszczenia puszcz. Był to bardzo dotkliwy dla kamedułów z klasztoru na Wigrach dokument. Pozbawił ich znacznej częci dochodu. A wystawiono go w naszym Skazdubie!
Relacja z wrześniowego pokazu koni w Bakałarzewie
Zapraszamy do oglądania
Strona 6 z 140 << < 3 4 5 6 7 8 9 > >>
Logowanie
Nazwa Uytkownika

Haso

Zapamitaj mnieRejestracja
Zapomniane haso?
Shoutbox
Tylko zalogowani mog dodawa posty w shoutboksie.

~Pretorian
DATA: 10/21/2015
smiley

~Pejo
DATA: 01/30/2015
To z bratem mozemy zagra jek nas wezm. drogo nie wezm

~torlof
DATA: 01/26/2015
jakby Bracia Figo Fagot byli.. smiley

~Pejo
DATA: 01/10/2015
wiecie czy jaki dobry zesp bdzie gra w zim w Miami? chce sie wybrac ze znajomymi

~plaza89
DATA: 12/16/2014
czy mieszkany nie powinni o tym wiedziec

~plaza89
DATA: 12/16/2014
zostay podwyzszone pensje dla radnych i sotysw!!!

~Piotrek
DATA: 11/09/2014
Na jednego. Bakaarzewo zostao podzielone na cztery jednomandatowe okrgi.

~ProMike
DATA: 11/09/2014
Tylko na jednego kandydata mona gosowa, poniewa Bakaarzewo zostao podzielone na 4 okrgi wyborcze.

~Pejo
DATA: 11/08/2014
A w Bakalarzewie mog gosowa na jednego czy na czterech radnych? bo rnie na miecie mwi wie kto?

@Tomek
DATA: 11/08/2014
Ha ha nie prbuj wrabia w to Osb Protestujcych, tani chwytsmiley