Zawody strażackie w Starej Chmielówce
Dodane przez Tomek dnia 06/05/2008

4 V 2008 r. w Starej Chmielówce odbyły się gminne zawody OSP. Wystartowały cztery drużyny seniorów: Karasiewo, Bakałarzewo, Stara Chmielówka i Stary Skazdub.


Rozszerzona zawarto newsa

Karasiewianie rozwinęli linię w 1 min. i 8 sek. Kolejna drużyna (Bakałarzewo) uzyskała super wynik 33 sekundy! Jest to jeden z najlepszych wyników w historii zawodów, jeżli nie najlepszy. Jako trzeci pobiegli druhowie ze Starej Chmielówki osiągając 44 sek. Ostatni w tej grupie startowali skazdubianie, którym jednak nie udało się ukończyć zawodów.
Po występach pełnoletnich strażaków, do startu przysąpiły drużyny młodzieżowe. Uczniowie (chłopcy) Gimnazjum w Bakałarzewie włączyli węże strażackie, którymi następnie popłynęa woda. Uzyskali wyśmienity czas 34,75 sek. Jednak trzeba tu dodać, że mieli oni złączone wcześniej węże tzw. ssawne. Po Gimnazjum wystartowali chłopcy-uczniowie Szkoły Podstawowej w Bakałarzewie. Ich czas to 30 sek. Na zakosczenie zmagań wystartowały dziewczyny z SP Bakałarzewo (34 sek.). Te dwie ostatnie drużyny włączyły tylko węże, bez wody.
Każda grupa startująca w zawodach otrzymała pamiątkowy puchar. OSP Bakałarzewo, jako zwycięzcy będzie reprezentować gminę na rozgrywkach powiatowych. Rozdano też odznaczenia i medale, w tym mi:D